Інформаційно-довідковий сайт Буського району "ПЕРСПЕКТИВА"

Головна Вверх Про нас Карта сайту Корисно знати Зв'язок Оголошення

смт. Красне
м. Буськ смт. Красне смт. Олесько с. Андріївка с. Балучин с. Боложинів с. Гумниська с. Заводське с. Задвір'я с. Кізлів с. Купче с. Кути с. Куткір с. Милятин с. Новосілки с. Ожидів с. Побужани с. Переволочна с. Полтва с. Соколя с. Соколівка с. Сторонибаби с. Топорів с. Тур'я с. Утішків с. Чаниж с. Яблунівка Старі світлини

Головна
Інфраструктура
Народний дім
Пам'ятки, архітектура
Історичні світлини
Видатні особи
Залізнична станція
Автостанція
Сакральні споруди
Заклади відпочинку
Приватні підприємства


Наші партнери

 ХЕММЕЛЬ Украина

________________

________________

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Красненська селищна рада

 

80560, Львівська обл., Буський р-н,
 смт. Красне, вул. І. Франка, 2а

 

 

тел. 2-23-42

 

офіційний Веб-сайт

www.krasne-rada.gov.ua

 

 

 

 

Красненська селищна рада утворена 1 сiчня 1939 року


3агальнi географічнi вiдомостi

   Селище Красне розташоване у пiвденнiй частинi Буського району Львiвської областi за 6 км вiд районного центру і 44 км- від обласного. Воно розкинулося вздовж обох берегiв рiчки Гологiрки (басейн Захiдного Бугу), яка перетинає селище з пiвденного сходу на пiвнiчний захiд, на Красненсько-Вiльшанецькiй рiвнинi, що входить до зони Малого Полiсся.

   Географiчнi координати Красного: 49°55´ пн.ш. i 24° 38´ сх.д. Вiддаль до найближчого Чорного моря близько 600 км (у районi Одеси), а до державного кордону з Польщею (район міста Белза) -70 км. Вигiднiсть географiчного положення Красного пояснюється тим, що через селище проходить головна електрифiкована залiзнична магiстраль, що з'єднує Львiв з великими мiстами Украни i з сусiднiми державами (Росiєю, Бiлоруссю, країнами Балтiї - у напрямку на пiвнiч i схiд, Польщею - у напрямку на захiд, Словаччиною та Угорщиною - у напрямку на пiвденний захiд). Шосейнi дороги, які проходять через селище, з'єднують його з районними центрами областi: Золочевом, Буськом, Перемишлянами.

   Найвища точка в околицях Красного - узгiр'я Могила (252 м над рівнем моря) - знаходиться в районi Львiвського обласного радіотелевізійного передавального центру (ЛОРТПЦ). Вокзал станцiї Красне лежить на висотi 231 м над piвнeм моря. На cxiд i пiвдень вiд Красного територiя пiдвищується.

   Клiмат мiсцевостi помiрно-континентальний, з теплим вологим лiтом i м'якою хмарною зимою з частими вiдлигами. Середня температура сiчня - 4,1° С, липня +18,2° С, при середнiй кiлькостi опадiв близько 600 мм. Середня висота снігового покрову не перевищує 10-12 см, у деякi роки - 20 - 40 см. Грунти: дерново-пiдзолистi, cipi лiсовi, чорноземнi, лучнi та торфово-болотнi.

   Промисловiсть селища представлена пiдприємствами з виробництва меблiв, хлiбо-булочних виробiв, безалкогольних папоїв, лiсопромисловим комплексом Буського держлiсгоспу. Землi околиць Красного, що належать рiзним аграрним господарствам, щороку засіваються пшеницею, житом, цукровими буряками, кормовими культурами. Розвинуте м'ясо­молочне тваринництво, свинарство. Красне - вузлова залiзнична станцiя. На територiї селища розташованi двi середнi школи, лікарня, дошкільні навчальні заклади, поліклініка, заклади вiдпочинку, торгiвлi, зв'язку, банківської сфери тощо.

    До адмiнiстративного складу селища входить власне Красне та поселення колишнього цукрового заводу i вiддiлення ЛОРТПЦ. Красне стало селищем мiського типу в 1953 роцi, було районним центром у 1940 - 1941 рр. i в 1944 - 1959 рр. На 2008 рік у ньому проживало 6,4 тисячi жителiв.


Головна ] Вверх ] Інфраструктура ] Народний дім ] Пам'ятки, архітектура ] Історичні світлини ] Видатні особи ] Залізнична станція ] Автостанція ] Сакральні споруди ] Заклади відпочинку ] Приватні підприємства ]

Відправити повідомлення для: або з запитаннями та зауваженнями щодо цього сайту.
© 2010-2021 Інформаційно-довідковий сайт Буського району "ПЕРСПЕКТИВА"
Дата внесення останніх змін: 25.04.2017