Інформаційно-довідковий сайт Буського району "ПЕРСПЕКТИВА"

Головна Вверх Про нас Карта сайту Фотогалерея Корисно знати Зв'язок Оголошення

с. Новий Милятин

Головна


Наші партнери

 ХЕММЕЛЬ Украина
Запрошуємо на
роботу

 

________________

________________

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 герб Нового Милятина  

(XVII ст. ) реконструкція герба (А. Шнайдера); Ісус Христос, розіп'ятий на хресті.

    Село Новий Милятин розташоване на захід від м. Буськ. Межує з селами Старий Милятин, Ріпнів, Кизлів. 93,6 га. 546 чол.

   Уперше Милятин згадується в документах 1431 р., коли Владислав Ягайло надав його ра­зом з містом Бощ і кількома селами Янові з Конецполя в нагороду за вірну службу і як заставу за позичені 300 гривень. У 1464 р. власник Милятина Станіслав Кай разом з іншою шляхтою Львівської землі скріпив своєю печаткою акт конфедерації проти Одровонжів. Поблизу Милятина у середині XVI ст. заснували новий населений пункт, названий Новим Милятином, якому Стефан Баторій 1578 р. надав магдебурзьке право. 1657 р. в описі шкод, завданих коронним військом, Новий Милятин з навколишніми селами виступає як спадкове володіння львівського підкоморія П. Ожги. У XVIII ст. містечко було важливим осередком католиків, тут була латинська парафія, діяв осередок ченців-камедулів, монастир кармелітів, 1747 р. сюди перенесли чудотворний образ Ісуса Христа з Нового Ставу. На відміну від Старого Милятина, в якому на 1884 р. жило 670 українців і 93 поляки, в Новому Милятині налічувалося 434 поляки й 23 українці. Після приєднання Галичини до Австрійської імперії 1772 р. Новий Милятин отримав статус села.

   Уперше Милятин згадується в документах 1431 р., коли Владислав Ягайло надав його разом з містом Бощ і кількома селами Янові з Конецполя в нагороду за вірну службу. У 1657 р. Новий Милятин з навколишніми селами виступає як спадкове володіння львівського підкоморія П. Ожги. У XVIII ст. містечко було важливим осередком католиків, тут була латинська парафія, діяв осередок ченців-камедулів, монастир кармелітів. 1747 р. сюди перенесли чудотворний образ Ісуса Христа з Нового Ставу. Після приєднання Галичини до Австрійської імперії 1772 р. Новий Милятин отримав статус села.


Корчма в с. Новий Милятин XVIII ст.

 

    Одноповерхова барокова аустерія побудована з цегли в формі літери Н. Свого часу тут було місце і для, власне, корчми і для кімнат торгівців, які прибули на ярмарок. Перед головним фасадом була крита галерея на кам’яних стовпах. У 1934-1935 і 1961 рр. корчму реставрували (при цьому вона зазнала деяких змін.

 

 

 


     сірководневе озеро з джерелом

    А от поблизу унікального сірковод-невого озера в с. Новий Милятин можливо збуду-вати унікальний оздоровчий комплекс, якому не буде аналогів в Україні.

   Милятинська вода має 14 – 18 мг/літр розчиненого сірководню H2S. Хімічний склад її: сульфатний нат-рієво-магнієво-калцієвий 3,2-3,8г/л. Спеціальним лікувальним компонентом, окрім цього, є концентрація водних іонів. Температура 19º С. Мінеральна вода «Милятинська» близька (аналог) слабо сульфідній воді курорту «Хилово» (Росія) та інших подібних курортів.


Головна ] Вверх ]

Відправити повідомлення для: або з запитаннями та зауваженнями щодо цього сайту.
© 2010-2014 Інформаційно-довідковий сайт Буського району "ПЕРСПЕКТИВА"
Дата внесення останніх змін: 25.04.2017