Інформаційно-довідковий сайт Буського району "ПЕРСПЕКТИВА"

Головна Вверх Про нас Карта сайту Корисно знати Зв'язок Оголошення

смт. Олесько
м. Буськ смт. Красне смт. Олесько с. Андріївка с. Балучин с. Боложинів с. Гумниська с. Заводське с. Задвір'я с. Кізлів с. Купче с. Кути с. Куткір с. Милятин с. Новосілки с. Ожидів с. Побужани с. Переволочна с. Полтва с. Соколя с. Соколівка с. Сторонибаби с. Топорів с. Тур'я с. Утішків с. Чаниж с. Яблунівка Старі світлини

Головна
Історія Олеська
Олеський замок


Наші партнери

 ХЕММЕЛЬ Украина
Запрошуємо на
роботу

 

________________

________________

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Олеський замок


               Костел св. Трійці XVI ст

 

                     Костел св. Трійці розташований в центрі селища. Заснований у 1481 році Петром Сененським, в 1545 році набув сучасного вигляду. Наступний будівельний етап відноситься до 1625-1627 рр., коли за замовленням Івана Дани-ловича добудовані дві бічні каплиці. На початку ХІХ ст. пам’ятка горіла, в результаті чого завалилися склепіння, були пошкоджені каплиця, вежа з дзвонами, захристія. Відновлений після 1809 року. Повторно горів у 1814 р., після чого в 1847 р. відбудований. В результаті відновлень першої половини ХІХ ст. інтер’єр втратив свій первісний готичний характер, отримав опорні стовпи, які поділяють його на нави.


Комплекс монастиря капуцинів 1739 р.

Комплекс монастиря капуцинів

 1739 р. в смт. Олесько

     розташований в пів-денно-західній околиці селища на незначній віддалі від замку і складається з костелу св.. Йосифа та монастирських келій. Побудований архітектором Андрієм Добравським на замовлення Йосифа Жевуського для ордену капуцинів. Комплекс кілька разів закривали, згодом повертали церковній владі. За час існування в ньому розміщували склади, ремонтні майстерні, лазарет і навіть сільськогосподарське училище. В 1838 р. костел постраждав від землетрусу, після чого в 1844 р. відновлений. Реставрований в 1857 р. Зараз в приміщеннях комплексу розміщені фондосховища Львівської галереї мистецтв.

 


Головна ] Вверх ] Історія Олеська ] Олеський замок ]

Відправити повідомлення для: або з запитаннями та зауваженнями щодо цього сайту.
© 2010-2014 Інформаційно-довідковий сайт Буського району "ПЕРСПЕКТИВА"
Дата внесення останніх змін: 25.04.2017